EN | RU
כל האתר עד 40% הנחה / חברי מועדון סבוקלם צוברים נקודות בכל רכישה

כל האתר עד 40% הנחה / חברי מועדון סבוקלם צוברים נקודות בכל רכישה

כיצד יכול רכיב הקולגן לעזור בטשטוש והעלמת קמטים ועיגולים שחוריםהאם שמת לב לאחרונה שהחיוך בתמונה מלווה בקמטוטים קטנים מסביב לעיניים? ומה עם העיגולים השחורים שמתעוררים אתך כשאת קמה בבוקר? אז נכון שכל קמט מעיד על משהו שעברת, ואת השקיות אפשר להסתיר עם איפור רגע אחרי הקימה ועדיין.. אם אפשר קצת לטשטש וגם לעודד מראה עור בריא וצעיר, אז למה לא? רוצה לדעת איך עושים את זה? המשיכי לקרוא

התופעה נפוצה בקרב קשישים, בעלי גווני עור כהים המועדים לפיגמנטציית יתר באזור העיניים, כתוצאה מנטייה גנטית ובקרב אנשים הסובלים מעייפות כרונית.

מה גורם להיווצרות קמטים ועיגולים שחורים/שקיות מתחת לעיניים?

קמטים, עיגולים שחורים ושקיות מתחת לעיניים נוצרים כתוצאה מחוסר זרימת דם תקינה באזור זה. חוסר בזרימת הדם גורמת לשקיעת הכדוריות האדומות בתוך כלי הדם הקטנים, דבר שגורם להתכהות העור סביב אזור העיניים.

ישנם מספר גורמים נוספים שיכולים למנוע זרימת דם תקינה באזור העיניים, ועקב כך להיווצרות של עיגולים כהים או קמטים באזור זה:

עייפות

עייפות קיצונית או מספר שעות שינה נמוך שעלולים ליצור חסך שינה, יכולים לגרום לעור להיראות חיוור ולחשוף רקמות כהות וכלי דם. מחסור בשעות שינה עלול גם לגרום גם להיווצרות נוזלים מתחת לעיניים ולנפיחות באזור.

גיל

הזדקנות טבעית היא גורם שכיח נוסף להיווצרות עיגולים כהים מתחת לעיניים. ככל שאנו מתבגרים, העור שלנו נהיה דק יותר, ואנחנו מאבדים את השומן ואת הרכיבים הדרושים לשמירה על גמישות העור. כאשר זה מתרחש, כלי הדם שמתחת לעור הופכים לגלויים וגורמים להתכהות העור באזור העיניים.

 אלרגיות

תגובות אלרגיות ויובש בעיניים עלולים להזיק לעור באזור זה. במהלך תגובה אלרגית, גופנו משחרר היסטמינים כתגובה לחיידקים מזיקים. מלבד גרימת תסמינים לא נוחים – כולל גרד, אדמומיות ועיניים נפוחות – ההיסטמינים גורמים גם לכלי הדם להתפשט ולהיראות יותר ברורים. אלרגיות יכולות גם להגביר את הדחף לשפשף ולגרד את העור מסביב לעיניים, פעולה שיכולה להוביל לדלקת, נפיחות ושבירה של כלי דם, היוצרים צל כהה מתחת לעיניים.

שימוש במסכים

צפייה ממושכת בטלוויזיה או שימוש קבוע במחשב, יכולים לגרום למאמץ של העיניים ובעקבות כך להתרחבות כלי הדם באזור. כתוצאה מכך, העור מסביב לעיניים, עלול להפוך לכהה ומקומט.

אנמיה

אנמיה נוצרת כתוצאה ממחסור בברזל, דבר שיכול גם הוא לגרום להאטת זרימת הדם מסביב לאזור העיניים ולהיווצרות עיגולים כהים באזור.

 התייבשות

התייבשות היא גורם שכיח להתכהות העור. כאשר הגוף אינו מקבל את כמות המים לו הוא זקוק, העור באזור העיניים מתכהה והעיניים נראות שקועות.

 חשיפת יתר לשמש

חשיפת יתר לשמש עלולה לגרום לגוף לייצר עודף מלנין, הפיגמנט המספק את הצבע לעורנו, מצב שעלול לגרום לפיגמנטציית יתר באזור העיניים.

גנטיקה ומחלות

ההיסטוריה המשפחתית והגנטיקה, עלולות לגרום למצב בו העור מתכהה כבר בילדות, דבר שיכול להיעלם במהלך השנים. ישנם מצבים רפואיים כדוגמת פעילות יתר או חוסר פעילות של בלוטת התריס – שיכולים גם הם לגרום להיווצרות עיגולים כהים או שקיות מתחת לעיניים.

עור דליל

מצב בו העור סביב העיניים דק וחלש, יכול גם הוא להשפיע על זרימת הדם, ועקב כך לגרום להיווצרות קמטים או עיגולים שחורים מסביב לעיניים.

 

ממזרח למערב – איך הגיע טרנד ההבהרה?

לפני 200 שנה כשהגברים עבדו בשדה והנשים ישבו בבית, מקובל היה שגוון עור בהיר הוא בהכרח יפה. מנקודת מוצא זו נוצרה גם שלגיה – צחה כמו שלג. בארצות המזרח גוון עור בהיר עדיין נחשב יפה עד כדי כך, שנשים ביפן צובעות את פניהן בלבן. בשנים האחרונות נוצר טרנד חדש במערב בו שזוף זה יפה… אלא אם מדובר בהיווצרות גוון מאוד כהה מסביב לעיניים או קמטים.

כיצד ניתן לטפל בעיגולים כהים מתחת לעיניים או קמטים באזור?

ישנן כמה דרכים שיכולות לעזור לכם לטשטש קמטים או להקטין עיגולים שחורים או שקיות מתחת לעיניים:

שינה טובה

שינה איכותית וטובה יכולה לתרום רבות להפחתת קמטים ועיגולים שחורים מסביב לעיניים. מומלץ גם להוסיף כרית במהלך השכיבה, כדי למנוע מצב בו נוזלים מגיעים לאזור העפעפיים התחתונות ועלולים לגרום לנפיחות בעיניים.

שינוי תזונתי

תזונה נכונה הכוללת מזונות עשירים בוויטמין C וחומצות אמינו (כדוגמת תפוזים, ברוקולי, תותים, קיווי וכרובית) בשילוב שתיית מים מרובה, יכולות לעודד ייצור של חומצה היאלרונית אשר משפיעה על ייצור החלבון קולגן.

טיפול באלרגיה

רצוי גם להיוועץ עם רופא/ה שיכולים להמליץ על צריכת אנטי היסטמינים לטיפול במצב.

ביצוע פעילות גופנית

ביצוע פעילות גופנית בתדירות גבוהה ולמשך תקופה אורכה, יכול לעודד את זרימת הדם, דבר שיכול להשפיע על שינוי בגוון העור.

הפסיקו לשפשף את העיניים

פעילות זו עלולה לגרום להסרת שכבת המגן של העור ועקב כך, להשפיע על זרימת הדם ולגרום לכלי הדם הקטנים אשר באזור העיניים לשקוע.

מרחו קרם הגנה

קרני UVA יכולות לחדור לעומק העור, ולגרום נזק לאלסטין ולקולגן השומרים עליו צעיר, גמיש ובריא.

שילוב של קולגן בתכשירי הטיפוח

החלבון קולגן משמש טריגר לזרימת דם טובה, ועקב כך להתרחבות כלי הדם ולהיווצרות גוון עור אחיד ובהיר. הקולגן אחראי גם לתפקוד הגוף, כולל תמיכה מבנית ברקמות החיבור, השרירים והעור. הקולגן הוא החלבון האחראי על גמישות העור, דבר שיכול למלא תפקיד גם בבריאות המפרקים והעצמות. גופנו מייצר את החלבון קולגן באופן טבעי ויחד עם זאת, עם הזמן הייצור שלו מואט. כתוצאה מכך, עורנו מתחיל לאבד מגמישותו, מתחילים להיווצר קמטים והעור סביב העיניים מתכהה.  אינוביישן קרם עיניים זהב הנו בעל יתרון טיפולי וקוסמטי. נוכחותו של הקולגן מעודד את זרימת הדם ובכך מונע את שקיעתן של כדוריות הדם האדומות ואת התכהות העור. חלקיקי הזהב מונעים היווצרות צל באזור העיניים, דבר שמטשטש את האזורים הכהים. צבעו הלבן של הקרם משתנה עם מריחתו על העור, והופך לזהב להענקת אפקט בהיר וזוהר.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם