EN | RU
כל האתר עד 40% הנחה / חברי מועדון סבוקלם צוברים נקודות בכל רכישה

כל האתר עד 40% הנחה / חברי מועדון סבוקלם צוברים נקודות בכל רכישה

שמפו נגד קשקשים – לטיפול בשורש הבעיהבניגוד למחשבה כי קשקשים הם קילוף של העור בפועל, זוהי הפרשה הניגרת מבלוטות החלב היוצרות את הסבום – שכבת ההגנה של העור.זה קורה כאשר הרכב הסבום נפגע כתוצאה משינויים שעובר הגוף או ממגע עם חמצן, מצבים בהם השכבה מתקשה והופכת לקשקשים. מדובר על תופעה נראית לעין שיכולה לגרום לאי נוחות רבה, בין אם מדובר על הקרקפת עצמה, על לכלכוך הבגדים או בגרד מתמשך ומציק. החדשות הטובות הן שיש מה לעשות, והכוונה לטיפול בשורש הבעיה ולא רק בסימפטום, באמצעות שמפו וקרם לחות נגד קשקשים.

שמפו נגד קשקשים

מה זה קשקשים בשיער

קשקשים קילוף של עור הקרקפת הנובע מפגיעה בהרכב שכבת הסבום – שכבת ההגנה של העור. זה לא מדבק ויחד עם זאת, מדובר בתופעה שעלולה להיות מביכה ומאתגרת לטיפול.

ממה נוצרים קשקשים

כאמור, פגיעה או נזק במבנה שכבת ההגנה של העור – הסבום, יכולה ליצור את הקשקשים המשמשים כמצע פורה להתפתחות של פטריות. כך נוצרים גירוי בעור והפרשה עודפת של הסבום, שגורמים לשמנוניות או יובש של העור, רגישות לתכשירי טיפוח שיער מסוימים, למחלות בעור כדוגמת אקזמה ופסוריאזיס, או למצבים בריאותיים המשפיעים על מערכת העצבים ומחלישים את מערכת החיסון. במקרים רבים קשקשים יכולים לגרום גם לנשירת שיער מוגברת. לעיתים לחץ, מתח ומצבי רוח משתנים, יכולים לגרום אף הם להופעת קשקשים.

טיפול נגד קשקשים – ואיך שמפו ייעודי יכול לעזור בהתמודדות עם התופעה

רוב התכשירים שיש בשוק הם חומרים אנטי פטרייתיים שנועדו כדי להפסיק את הגרד. בפועל הם מנקים את הקשקשים אבל לא מאזנים את הפרשות הסבום. שמפו נגד קשקשים יכול לטפל בבעיה מהשורש, במטרה למנוע מהגוף לייצר את הסבום בהרכב הלא נכון.

שמפו לניקוי יסודי של קשקשים של סבולקם מטפל בפטרייה, וגם יוצר מצב בו מופרש הרכב נכון של שכבת הסבום, שאינה הופכת לקשקש. השמפו מנקה ביסודיות את הראש, מונע שמנוניות יתר של השיער והקרקפת ומסייע בשמירה על שיער בריא ומטופח. התכשיר כולל רכיבים טבעיים ומועשר באובליפיכה ופרו ויטמין B5 להרגעת עור הקרקפת, למניעת גרד ויובש, ולשמירה על איזון הלחות בעור.

להשלמת הטיפול מומלץ להשתמש בקרם לחות לקרקפת של סבוקלם, המיועד להרגעת הקרקפת ולמניעת גירוי ויובש. יתרונותיו של הקרם העדין, בנוסף להרגעה ושמירה על איזון הלחות בעור, כוללים מניעת גירוי שנובע מיובש, הענקת גמישות וברק לשיער ומניעת תחושת שמנוניות. בנוסף, משפיע קרם הלחות על האטת קצב היווצרות הקשקשים, וגם מגן על השיער מנזקי חום והתפצלות הקצוות.

כיצד להשתמש בשמפו לקשקשים?

את השמפו שפשפו היטב את השמפו לתוך הקרקפת והשאירו אותו על הראש למספר דקות או לפי ההוראות. לאחר מכן שטפו ביסודיות את כל השאריות. תדירות השימוש בשמפו נגד קשקשים יכולה להשתנות ותלויה במצב הקרקפת והקשקשים ויחד עם זאת, בדרך כלל 2-3 פעמים בשבוע מספיקות.

על מה חשוב להקפיד כשסובלים מקשקשים?

בנוסף לשימוש בשמפו וקרם לחות ייעודים, חשוב לנסות ולהפחית את הצטברות השומן ותאי העור על הקרקפת. יש כמה צעדים שתוכלו לנקוט, כדי להפחית את הסיכון לפתח קשקשים ואף למנוע את הופעתם:

  • תזונה בריאה ונכונה. הרכיבו תפריט עשיר שמורכב ממזונות שמספקים לגוף אבץ, ויטמינים מקבוצת B וסוגים מסוימים של שומנים טובים.
  • הקפדה על היגיינה. חשוב לשמור על קרקפת נקייה, וזה אומר גם להימנע מגירודים ככל האפשר, פעולה שעלולה לגרום לכניסה של לכלוך שיכול לפגוע בהרכב שכבת הסבום.
  • סוגי עור ושיער מגוונים דורשים טיפול שונה. חשוב שתנהלו שגרת טיפוח שיער וקרקפת מותאמת אישית. בנוסף לשימוש בשמפו וקרם לחות נגד קשקשים, מומלץ לבחור בתכשירים שיתאימו למצב הקרקפת, העור והשיער – בין אם מדובר בשיער יבש מאוד, קרקפת שמנונית או כל פרמטר שחשוב לקחת בחשבון. בנוסף, שימו לב למוצרי השיער בהם אתם שימוש, כדי שלא יגבירו את הופעת הקשקשים.
  • ניהול סטרס. אי אפשר לשלוט לגמרי על הרגשות ויחד עם זאת, תוכלו לנסות ולנהל אותם. מתח ולחץ יכולים להשפיע על הבריאות הכללית, ולשמש קרקע פורה להיווצרות של מחלות ומצבים בריאותיים מסוימים – פיזיים ונפשיים שמובילים לעיתים גם להופעת קשקשים.
  • שהייה בשמש ובאוויר צח. מחקרים מראים כי שהות בשמש (לא באופן מוגזם ובשעות המומלצות) ובאוויר הצח, יכולה לסייע בהפחתת הצטברות שומן על הקרקפת ובמניעת קשקשים.
  • הגבלת השימוש בחומרים סינטטיים. נסו להגביל ככל האפשר את החיכוך של הקרקפת עם חומרים סינטטיים, והכוונה לשימוש בכובעים, צעיפים וכל אביזר שבא במגע עם הקרקפת.

עבור רוב האנשים, קשקשים אינם דורשים טיפול רפואי. יחד עם זאת, לפעמים מדובר על מצבים, כגון סבוריאה דרמטיטיס, פסוריאזיס, זיהומים פטרייתיים בקרקפת או אקזמה שדורשים טיפול רפואי. לכן מומלץ, במקרים מסוימים, להתייעץ עם רופא/ת עור.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם