EN | RU
כל האתר עד 40% הנחה / חברי מועדון סבוקלם צוברים נקודות בכל רכישה

כל האתר עד 40% הנחה / חברי מועדון סבוקלם צוברים נקודות בכל רכישה

ניקוי הפנים – בחירת סבון פנים ואיך עושים את זה נכוןהסרת שכבת לכלוך וחיידקים מעורנו חשובה, במטרה להגיע לרמת ניקוי של 100%. יחד עם זאת, ניקוי חזק מידי ויסודי מידי עשוי לפגוע בעור כתוצאה מהסרת שכבת ההגנה של העור והחיידקים ה’טובים’.
המשיכי לקרוא כדי ללמוד איך לנקות את העור בצורה טובה ויעילה באמצעות בחירת סבון לפנים איכותי ושטיפה נכונה.

שגרת ניקוי הפנים נראית כאחת המטלות הפשוטות והקלות שעלינו לבצע מדי יום. האופן בו אנו מנקים את הפנים יכול לעשות את ההבדל בין עור פנים זוהר להופעתם של פצעונים ואדמומיות.

רבים מאמינים שצריך לשטוף את הפנים כדי להסיר איפור או כשהוא נראה מלוכלך. טעות! מומלץ לשטוף את הפנים פעמיים ביום ולהקפיד לעשות את זה נכון. שגרת ניקוי הפנים לפני השינה חשובה במיוחד. הסרת איפור, לכלוך וזוהמה שהצטברו על העור במהלך היום, יכולה לתמוך בתהליכי התחדשות של התאים במהלך הלילה. עור פנים זוהר ויפה מתחיל בניהול שגרת טיפוח נכונה, ושימוש בסבון לפנים איכותי ועם המרכיבים הנכונים. חשוב שתדעי מה חשוב לעשות כשאת מנקה את עור הפנים שלך, החל מבחירת סבון לפנים ועד האופן בו את מנקה את העור.

ניקוי הפנים, בחירת סבון פנים

נתחיל עם תהליך ניקוי ושטיפת הפנים ועם הקימה בבוקר…

בשלב הראשון כדאי שתבחרי במים מיסלריים או במי פנים:

  •  מים מיסלריים (micellar)

מים מיסלריים יאפשרו לך ניקוי עדין ויעיל ללא תחושה שומנית וללא צורך בשטיפה נוספת. מים מיסלריים מכילים מולקולות קטנטנות של שמן המשתחררות לתוך המים, לוכדות את חלקיקי הלכלוך והאיפור ומסירות אותם מהעור, מבלי לפגוע בשכבת ההגנה של העור (הסבום).

  • מי פנים

מי פנים עדינים עוזרים בהסרת התאים המתים ובהתחדשות תאי העור אחרי שינת הלילה. במהלך הלילה העור מפריש שומן עודף וסבום. ניקוי הפנים היטב בבוקר, יכול גם למנוע היווצרות פצעונים וברק שומני.

במידה ומדובר בשעות הערב או לפני השינה, חשוב להסיר את כל האיפור שעל פניך

השתמשי במסיר איפור עדין לפני שתתחילי לנקות בפועל – במיוחד לפני השינה. הנקבוביות שעל עורנו משמשות לטיהור רעלים במהלך לילה ואם הן סתומות, יכול להיווצר גודש. עובדה זו נכונה לכל סוגי העור.

במידה ואת סובלת מנקבוביות סתומות, נסי את שיטת הניקוי הכפול, הכוללת הסרת הלכלוך באמצעות שמן טבעי (קיק, זית, חמניות) ולאחר מכן, שטיפת פנים קלה.

שימי לב גם לאזור העדין שסביב העיניים. צמר גפן מכותנה יאפשר לך לנקות בעדינות אזור זה מבלי להזיק לעור.

טיפים נוספים המתייחסים לשגרת ניקוי הפנים שלך:

  • השתמשי במים פושרים- קיים מיתוס נפוץ כי מים חמים פותחים נקבוביות ומים קרים סוגרים אותן. שינוי קיצוני בטמפרטורת המים עלול לגרום לגירוי, ולכן עדיף לשטוף את הפנים במים פושרים.
  • השתמשי בקצות האצבעות- קרצוף מסיבי עלול להסיר מהעור את שכבת ההגנה הטבעית שלו. הדרך הטובה ביותר לנקות את העור היא באמצעות קצות האצבעות במשך דקה או שתיים.
  • אל תשכחי לנקות אזורים מסוימים- כשאת מנקה את עור הפנים, אל תעצרי באזור הסנטר. גם באזור קו הלסת והצוואר יכולים להצטבר לכלוך ופסולת.
  • בחרי סבון פנים איכותי המתאים לסוג העור שלך- קיימים סוגים רבים של סבון לפנים המגיעים בצורות רבות ושונות: סבון לפנים ג’ל, סבון לפנים במרקם קרמי, בתצורה של אבקה ועוד. בסופו של דבר רובם ככולם משרתים את אותה מטרה, בזמן שכל אחד מתאים לסוג עור מעט שונה.

סבון פנים לעור שמן ובעייתי

סבון פנים לעור שומני עוזר להסיר את עודפי שמן מבלי לייבש יתר על המידה את העור. תכשירי ניקוי על בסיס אלכוהול יעילים להסרת שמן ובאותו הזמן עלולים לגרום להתייבשות העור, מה שגורם לגוף להגביר את ייצור השמן.

סבון פנים לעור יבש

במידה ויש לך עור פנים יבש חשוב שתימנעי מרכיבים מסוימים המצויים בסבון לפנים עם דגש על אלכוהול. סבון פנים לעור יבש, חשוב שיהיה עדין יותר מסבון פנים לעור שמן ובעייתי או רגיל, במטרה למנוע הסרת שכבת המגן של העור (הסבום). כשמדובר בעור יבש, מומלץ לשטוף את העור עם כמות קטנה של סבון לפנים לעור יבש בתצורה של מוס.

סבון פנים לעור רגיש

 בעלות עור רגיש חשוב שיבחרו בסבון לפנים קל, לא ניחוחות חזקים וצבעים וללא אלכוהול, במטרה להימנע מגירוי בעור.

סבון פנים לעור משולב

סבון לפנים לעור משולב מייצג למעשה את האיזון בין סבון פנים לעור שמנוני ובעייתי לסבון פנים לעור יבש. במקרה הזה, חשוב לבחור סבון לפנים המאפשר ניקוי עדין ומאוזן.  חומרי ניקוי ג’ל ללא אלכוהול יכולים להתאים ויחד עם זאת, במקרה של סבון לפנים לעור מעורב, יידרשו ניסוי וטעייה כדי למצוא את המוצר המתאים.

סבון לפנים לעור רגיל

במידה ואת בעלת עור רגיל, שאינו מגורה בקלות ונראה בריא, ברוב המקרים הוא יגיב טוב לסבון לפנים מסוגים שונים.

  • השתמשי בכמות המומלצת- נסי להימנע משימוש יתר או בשימוש בכמות מעטה מהמומלץ, במטרה להטיב עם העור או כדי לחסוך כסף. סבון לפנים עובר ניסויים ובדיקות, במטרה למצוא את הכמות הבטוחה והיעילה לשימוש, דבר שרשום על תווית המוצר.

למה לשים לב כשאת בוחרת סבון פנים?

כשאת עומדת לבחור סבון לפנים, חשוב שתוודאי כי הוא עדין במיוחד ומתאים לסוג העור שלך. בנוסף, חשוב שיכיל המוצר נוסחה חדשנית שמכילה רכיבי ניקוי נטולי סולפאטים (ללא SLS), המופקים מדגני תירס ועצי קוקוס, אצות ים, תמצית פרחי קמומיל שהנם ידידותיים לאדם ולסביבה ומאפשרים שימוש יומיומי, ללא תחושת יובש או גירוי.

סבון פנים ללא דטרגנטים ועם חומרים טבעיים

רבים מרופאי העור מסכימים כי חלק גדול מהבעיות בעור מתחיל בשימוש לא נכון בסבון פנים.

חשוב להבין למה…

סבון לפנים מכיל מולקולות שמצד אחד ממגנטות שמן ומצדן השני ממגנטות מים. החלק הראשון, ההידרופיבי נצמד אל הלכלוך והצד השני, ההידרופילי שוטף את הלכלוך מהעור.

במטרה לאפשר ניקוי טוב של סבון לפנים, נהגו בעבר לשלב גם חומרים דטרגנטים המשלבים את רכיב הSLS המשמש גם כרכיב לניקוי רצפות. עם הזמן הבינו, שמה שטוב לשטיפת רצפות ומכוניות, לא בהכרח יעיל לעור הפנים שלנו וכי גופנו לא באמת יודע לפרק חומרים אילו. הדטרגנטים עלולים ליצור גירוי לעור (אותו אנחנו לא תמיד מרגישים, אלא אם מתפתחת אלרגיה), ולהסיר גם את התאים והחיידקים החיוניים לגופינו. סבון פנים של סבוקלם מכיל את רכיב הsuganut –  המורכב מסוכר וקוקוס. מבנה ה suganut –  מאפשר לעור לפרק את המולקולה, כך ולאפשר לכל אחד מהחלקים לעשות את עבודתו.

השטיפה היא רק הצעד הראשון לשמירה על מצבו הטבעי של העור, בנוסף לשגרת הטיפוח הכוללת קרם פנים, סרום, קרם עיניים, תזונה, ספורט ועוד. הדרך הטובה ביותר לניהול הפעילות הבסיסית והיום יומית הזו היא הגדרת יעדי הניקוי שלכם וסוג העור.

 

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם