EN | RU
כל האתר עד 40% הנחה / חברי מועדון סבוקלם צוברים נקודות בכל רכישה

כל האתר עד 40% הנחה / חברי מועדון סבוקלם צוברים נקודות בכל רכישה

פורים בפתח: איך להסיר איפור עמיד או רגיל מעור הפנים?האיפור הכבד בפורים יכול להיות מסמר הערב, אבל ביום למחרת, העור עלול לסבול מגירויים ורגישויות. איך מנקים את העור ומצליחים לשמור על האזורים העדינים?

מאת הרמן וויס, רוקח מומחה בדרמו-קוסמטיקה ורוקח ראשי בסבוקלם

פורים לפנינו, וכולנו אוהבים להשתולל ולהשקיע בתחפושת ובאיפור כבד ועמיד, שיחזיק מעמד לאורך כל המסיבה. האיפור בחג הפורים כולל בדרך כלל יותר שכבות מאשר האיפור היומיומי, ולכן קשה יותר להסיר אותו בלי לפגוע בעור ולגרום לאדמומיות ורגישות, בעיקר אצל בעלי עור רגיש ואצל ילדים.

כל איפור טוב מתחיל בפנים נקיות שעליהן נמרח קרם לחות – גם כשמדובר בילדים. התאפרתם, יצאתם לחגוג וכעת אתם רוצים להסיר את האיפור? חשוב לבדוק מה מסתתר בתכשירי הניקוי השונים, כיצד יש לנקות את העור ומה לעשות בסיום הניקוי. ראשית, יש להקפיד ולנקות את הפנים בתכשירים טיפוליים המיועדים לעור רגיש, שמכילים צמחים ושמנים טבעיים. חשוב לומר כי עדיף להשתמש בכמויות קטנות של סבון, כלומר עדיף לשטוף את הפנים פעמיים, כל פעם עם כמות קטנה מאוד של סבון, מאשר לשים כמות גדולה מאוד של סבון שיהיה קשה לשטוף מהעור וברוב המקרים ישארו שאריות סבון שעשויות לגרום לגירויים.

מסיר איפור – הימנעו מניקוי פנים אגרסיבי

השיטות הקלאסיות להסרת איפור היא באמצעות מסיר איפור, סבון פנים, מים מיסלריים או מוס ניקוי, שמיועדים להסרת איפור ולניקוי עודפי שומן וגורמי זיהום חיצוניים. מסיר איפור מצוין להסרת איפור כבד ושומני שדורש המסה. כדאי לבחור קרם המיועד לעור רגיש שאינו מכיל חומרי ריח חריפים או כימיקלים רבים. דרך נוספת להסרת איפור קליל הוא מוס הנשטף במים, המשמש כשטיפה אחרונה לאחר הניקוי.

להסרת איפור עיקש ועמיד במים, במיוחד באזור העיניים, מומלץ להשתמש במסיר איפור המבוסס על נוסחה דו פאזית להסרה יעילה בפעולה אחת, ללא צורך בשפשוף. לאחר מכן, בזמן המקלחת מומלץ לסבן את הפנים עם סבון פנים לעור רגיש המסיר ביעילות איפור אך גם לכלוך ובוהק שומני ומותיר את העור רך, נקי ורענן. אם מעוניינים בניקוי עדין והסרת איפור ולכלוך ללא שטיפה מומלץ להשתמש במים מיסלריים. המים המיסלריים מכילים מולקולות קטנטנות של שמן, המשתחררות לתוך המים, לוכדות את חלקיקי הלכלוך והאיפור הלא רצויים מסירות אותם בקלות ללא תחושה שמנונית או יבשה. להשלמת הניקוי רצוי להשתמש במי פנים פילינג, המכילים מרכיבים שמעסים את העור בעדינות ומחדשים את תאי העור.

בכל דרך ניקוי שבה תבחרו, חשוב מאוד להימנע מניקוי אגרסיבי, שמפעיל על העור לחץ חזק לאורך זמן. קרצוף מוגזם של הפנים עלול לשרוט את העור ולהביא לתופעה של נימי דם מורחבים, וכמובן, לפגוע במעטה ההגנה הטבעי של העור.

הסרת איפור עמיד במים ואיפור רגיל – הגנו על העור הדק

איפור עמיד במים מורכב ממים, שמן ורכיבים סיליקוניים המונעים את האפשרות שיישטף בקלות מהעור. אולם שימו לב שיחד עם יתרונותיו הרבים, יש לו גם חסרונות: רצוי שלא לישון איתו, והוא אוטם את הנקבוביות בעור ומונע הזעה וחדירת חמצן.

נוסף על כך, פעמים רבות נותר מעטה בלתי נראה של קלציום על הפנים גם לאחר הסרתו, הנובע משימוש בתכשירים שאינם מותאמים למים הקשים בישראל. לכן מומלץ להשתמש בתכשירים המותאמים לאקלים ולתנאים הישראליים.

יש להסיר את האיפור העמיד במים עם תכשיר ייעודי לכך, ולשלב עמו שימוש במים חמימים. סיימו את תהליך הניקוי עם מי פנים שיעניקו לעור פילינג עדין. להסרת האיפור העמיד מהאזורים העדינים כמו העיניים והשפתיים, השתמשו בתכשירים מיוחדים המותאמים לעור דק ועדין, שעברו בדיקות דרמטולוגיות לעור רגיש. כדי להסיר איפור מהעיניים השתמשו במסיר איפור נשטף במים, אולם שימו לב שהם מיועדים להסרת איפור עיניים, ולא יגרמו לצריבה או לאדמומיות בעיניים. כדי להסיר את האיפור מאזור המחשוף, שגם הוא דק ופגיע יותר כמו העיניים, השתמשו בתכשירי ניקוי לעור רגיש שאינם מכילים דטרגנטים, המגרים ומייבשים את העור.

לאחר ניקוי האיפור – בין אם איפור עמיד במים ובין אם איפור רגיל – מרחו קרם לחות על הפנים והצוואר בעודם לחים, כדי למנוע התייבשות של העור. חשוב להשתמש בקרם איכותי שיוכל לשמר את הלחות בשכבות העור הבינוניות.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם