EN | RU
כל האתר עד 40% הנחה / חברי מועדון סבוקלם צוברים נקודות בכל רכישה

כל האתר עד 40% הנחה / חברי מועדון סבוקלם צוברים נקודות בכל רכישה

הגנה מהשמש – איך לשמור על העור מנזקי קרינת השמשהקיץ הישראלי הוא קשוח במיוחד. הטמפרטורות עולות ועולות, ובכל שנה מדווחים ששיאי השרב שברו את אלה של השנה שעברה – ונראה שאין דרך לברוח מהשמש הים תיכונית הקופחת בקיץ. מעבר לחום המעיק והלחות המציקה, לחשיפה לשמש יש גם השלכות משמעותיות גם על הגוף שלנו.

איך לשמור על העור מנזקי קרינת השמש

כתמים, נגעים והזדקנות מואצת

חשיפה לשמש, גם אם אינה מורגשת, מזיקה לעור שלנו. גם חשיפה יומיומית מועטה לשמש גורמת לנזקים קשים לעור, מובילה להזדקנות מואצת של העור ויצירת קמטים, ועלולה גם לגרום להיווצרות כתמים, נמשים, פטריות עור, קמטים, פיגמנטציה ואף נגעים טרום-סרטניים על העור.

חשיפה מוגזמת לשמש עלולה לגרום לאדמומיות ולכוויות עור בדרגות שונות, אך עלולות להיות לה השלכות הרסניות לטווח ארוך. ארגון הבריאות העולמי מזהיר שגם חשיפה חד פעמית מוגזמת לשמש עלולה להגביר משמעותית את הסיכון לסרטן העור.

חכמים לא רק בקיץ – קרם הגנה מהשמש בכל השנה

אל תחכו לפתיחת עונת הרחצה כדי להתחיל להתגונן מהשמש. חשוב לזכור שהקרינה המזיקה קיימת לא רק בחודשי הקיץ, מכיוון שבכל עונות השנה גופנו נחשף לקרינת השמש המזיקה ולנזקי הסביבה. לכן, גם בחורף חשוב להישמר, במיוחד אם אתם נמצאים ליד שלג, מים או חול – שם הקרינה גבוהה במיוחד, והסכנה להיפגע מנזקיה גוברת. גם אם קר ומעונן וגם אם יש יום אביבי נעים ונפלא לטיולים – חשוב להמשיך להקפיד על כללי זהירות ולהשתמש בתכשירי קרם הגנה מהשמש כל השנה.

גם הציפורניים נפגעות

זו כבר עובדה ידועה שחשיפה לשמש אינה בריאה וגורמת לנזקים ומחלות עור, אבל ידעתם שהיא פוגעת באיברים נוספים בגוף? חשיפה לשמש פוגעת גם בעיניים, שהן איבר רגיש במיוחד. אחת הסיבות הנפוצות להתפרצות מחלת הקטרקט, שעלולה לגרום לעיוורון, היא חשיפה מוגברת לקרני השמש.

המערכת החיסונית רגישה גם היא לחשיפה לשמש, ומחקרים מעידים אפילו על פגיעה ב-DNA בעקבות חשיפה מוגזמת לשמש.

גם השיער שלנו, שנדמה כאילו ישרוד אינספור החלקות, סלסולים וצביעות במספרה, רגיש לשמש: חשיפה לשמש פוגעת בחלבון המרכיב את השיערה וגורמת לנזקים קשים לשיער.

חשיפה לשמש אפילו גורמת להתייבשות הקראטין בציפורניים, שמחלישה את הציפורן ועלולה לגרום להיווצרות פטריות בציפורניים.

הגנה מהשמש – סכנות הקרינה של השמש?

נא להתלבש בהתאם

בכל יציאה החוצה הקפידו על חבישת כובע ומשקפי שמש, גם אם מדובר בשהות קצרה בחוץ חשוב להגן על עצמכם מנזקי הקרינה. בנוסף, נסו לצמצם ככל האפשר את האזורים בגוף החשופים לקרינת השמש והשתדלו בכל הזדמנות ללבוש בגדים ארוכים שחוסמים את קרני ה-UV המזיקות.

חפשו את הצל

קרינת השמש החזקה ביותר היא בין השעות 10:00 בבוקר ועד 16:00 אחר הצהריים. לכן, בעיקר בשעות אלה השתדלו לשהות במקומות מוצלים ככל האפשר. כן, גם אם זה אומר שתיאלצו להצטופף על חצי משבצת בסמוך לתחנת האוטובוס.

זנחו את מיטת השיזוף

אם בעבר הרחוק רופאים המליצו על אמבטיית שמש, היום כולם כבר יודעים שאין כזה דבר שיזוף בריא. ותרו על מיטת השיזוף תחת השמש הקופחת (ונציין גם כי גם מיטות השיזוף במכונים מסוכנות לא פחות) והשליכו לפח את שמן השיזוף המסוכן, לטובת שמשייה טובה וקרם הגנה איכותי. רוצים בכל זאת מראה בעל גוון שזוף? היעזרו באיפור או בתכשירים ייעודיים (עדיף מחומרים טבעיים) שמעניקים לעור גוון שזוף. אנחנו מבטיחים לא לגלות לאף אחד שזה רק שיזוף זמני.

מרחו את תכשיר ההגנה מהשמש עוד בבית

אל תחכו לצאת מהבית כדי למרוח את תכשיר ההגנה מהשמש על הפנים ועל האזורים החשופים. מרחו את תכשיר ההגנה כ-15 דקות לפני שאתם יוצאים מהבית, והמשיכו להימרח בתדירות גבוהה כל עוד אתם נמצאים בחוץ. כך תבטיחו שאתם מוגנים כבר מהדקה הראשונה שבה יצאתם מהבית, ולא תיקלעו לסיטואציה שבה נזכרתם רק אחרי חשיפה ממושכת להימרח בתכשירי הגנה.

עברו להשתמש בקרם לחות עם מקדם הגנה

במקום לנסות להיזכר אם מרחתם קרם הגנה על הפנים, עברו להשתמש בקרם לחות עם מקדם הגנה. קרם לחות הגנה מהשמש 30 SPF מרגיע את העור ומגן על עור אדמומי ומגורה. 30SPF של סבוקלם מעניק לעור לחות והגנה גבוהה ורחבת טווח משני סוגי הקרניים המזיקות UVA ו-UVB. הקרם מכיל אלוה ברבדנסיס להרגעת העור, ויחד עם מינרלים מים המלח מגביר את אספקת הלחות לעור. הקרם מועשר בתמצית תה ירוק המגינה מפני נזקי הסביבה ומסייעת בהאטת קצב הזדקנות העור, כדי שתמשיכו להיראות יפים וזוהרים בכל מזג אוויר.
אם את מעוניינת בהגנה בשילוב עם מייק-אפ, תוכלי ליהנות מה-BB קרם עם מייק-אפ המעניק כיסוי מושלם, ממצק את העור ומקנה לו לחות ומגן עליו מפני קרני השמש UVA+UVB.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם