EN | RU
כל האתר עד 40% הנחה / חברי מועדון סבוקלם צוברים נקודות בכל רכישה

כל האתר עד 40% הנחה / חברי מועדון סבוקלם צוברים נקודות בכל רכישה

הקשר בין חשיפה לשמש והזדקנות העור, דרכי מניעה והתמודדותאחד הגורמים להאצת הזדקנות העור, הנו חשיפה לשמש. שילוב של קרם יום נגד קמטים עם מקדם הגנה, כחלק משגרת אנטי אייג’ינג וטיפוח העור, יכול למנוע נזק לטווח קצר וארוך.

לקרני השמש יש תפקיד חשוב וחיובי בחיינו. השמש חיונית לבריאות העור עם דגש על ויטמין D. בנוסף, חשוב לשמור על חשיפה מאוזנת ומבוקרת של הידיים, צוואר והפנים. באזורי האקלים של ישראל, מומלץ לשהות בשמש פעמיים ביום, כ-20 דקות בכל פעם, ובשעות הבטוחות – עד 12:00 והחל מ-16:00. יחד עם זאת, כמות הקמטים והעומק שלהם, תלויים במידה רבה במידת החשיפה לשמש לאורך השנים. לא ניתן  לחזור אחורה בזמן ולבקש מהילד שהיינו למרוח קרם הגנה ויחד עם זאת, ישנן דרכים לעצור את הנזק שקורה עכשיו.

 

גורמים המשפיעים על הזדקנות העור

במהלך החיים, מראה ומבנה העור שלנו צפויים להשתנות, כתוצאה מתהליכים כרונולוגיים מהותיים, השפעה של תורשה, וגם בעקבות מספר גורמים חיצוניים כגון: כוח הכבידה, זיהום אוויר, ואורח חיים הכולל תזונה לקויה, עישון, מחלות, לחץ וחרדה. אחד מהגורמים החיצוניים שמעודדים סימנים קליניים של הזדקנות הנו חשיפה לשמש. למעשה, קרינה אולטרה סגולה (UV) אחראית ל80% מסימני ההזדקנות הנראים על פני העור, כולל כתמי שמש וגם פיגמנטציה.

חשיפה לשמש והשפעתה על הזדקנות העור

ישנם החושבים כי השיזוף הופך אותם ליפים יותר. בפועל הרגל הכולל חשיפה לשמש ושימוש במיטות שיזוף, יכול לגרום לפגיעה בבריאות העור ובנראות שלו לטווח ארוך, וגם להאיץ את תהליך ההזדקנות. חשיפה לקרינה אולטרה סגולה (UV) עלולה לגרום לכלי הדם לבלוט יותר, למצב של אדמומיות, לגוון עור לא אחיד ולהופעת קמטים.

קרני השמש חודרות לתוך העור ופוגעות בסיבים האלסטיים, השומרים על גמישותו, דבר המאיץ היווצרות של קמטים. אור השמש אחראי גם על כתמי גיל המופיעים על הידיים, הפנים ואזורים נוספים החשופים לשמש.

קרם הגנה נגד קמטים כאמצעי הגנה יעיל לחשיפה לשמש

אמצעי ההגנה הכוללים תכשירים ייעודים (בנוסף להתנהלות נכונה בשמש) הנם המפתח לטיפול נכון ושיקום העור ויחד עם זאת, אין הם מטשטשים באופן מלא, את הנזקים ארוכי הטווח שגורמת החשיפה לשמש. קרם הגנה נגד קמטים עם מקדם הגנה SPF שמשלב מסנן קרינה רחב היקף המספק הגנה מקרני  UVA ו- UVB, עשוי לעזור. הצעד הראשון הוא שילוב מריחת קרם הגנה נגד קמטים עם מקדם הגנה 25SPF לפחות, כחלק משגרת הטיפוח היומי וטיפול אנטי אייג’ינג.

על חשיבות מריחת קרם הגנה נגד קמטים, כחלק משגרת אנטי אייג’ינג

שילוב של קרם יום נגד קמטים spf25 בשגרת האנטי אייג’ינג, יכול למנוע את האצת תהליך ההזדקנות, ולכן חשוב תכירו את הרכב החומרים שיכול לעזור כנגד כתמי שמש וגם להתמודד עם פיגמנטציה.

כשאתם בוחרים קרם הגנה נגד קמטים עם מקדם הגנה שימו לב שהוא משלב חומצות אמינו, שמן חוחובה, חמאת שיאה, סקוואלן ונגזרת שמן דקלים, המרככים את העור ושומרים על מאזן לחות לעור בוגר. בנוסף, קרם יום נגד קמטים, המכיל ויטמין E ובטה סיטוסטרול, אנטי-אוקסידנטים, יכול לספק הגנה מפני נזקי הסביבה והרדיקלים החופשיים הגורמים להזדקנות העור.

 

רוצים להישאר “צעירים לנצח” כדברי השיר? קבלו מאתנו טיפים לשגרת אנטי אייג’ינג יעילה

  • שטיפה באמצעות ניקוי עדין שמאפשר הסרת מזהמים וחיידקים שהצטברו.
  • תזונה בריאה ונכונה, במטרה לשמור על עור פנים בריא ורענן. צריכת מזונות מסוימים, הנה חלק חשוב ובלתי נפרד מאורח חיים בריא ומשגרת אנטי אייג’ינג.
  • קרני אולטרה סגולה נמצאות בכל מקום! עוצמת התאורה הקיימת בבתים כיום, גבוהה מזו שהייתה לפני 20-30 שנה. הדבר נובע משימוש במנורות החדשות (פלורסנט, לד) ומשימוש רב במסכים מכל הסוגים. קרני השמש שנכנסות אלינו הבית הנן קרני UVA שאחראיות ל-85% מהנזק שנגרם לעור. מומלץ להשתמש בתכשירים שנותנים הגנה משמעותית לבריאות ונראות העור, גם כשנשארים בבית.
  • שלבו קרם יום נגד קמטים spf25 כחלק משגרת הטיפוח שלכם. השימוש היומי בקרם יסייע להפחתת מראה הקמטים והקמטוטים, ולשיפור מידי במרקם העור. בנוסף יכול לספק הקרם הגנה אופטימאלית מפני קרני השמש המזיקות UVA+UVB, תוך שמירה על מראה עור בריא וחלק לאורך זמן.
  • שימוש בתכשירים שיספקו לגוף רמת לחות מאוזנת, וימנעו התייבשות של העור.

זכרו, כי אף פעם לא מאוחר מדי לשנות. גם אם הופיעו סימנים של הזדקנות מוקדמת של העור, עדיין ניתן להפיק תועלת מביצוע שינויים באורח החיים, הכוללים הגנה יום יומית על העור מפני השמש.

התמקדות בשגרת אנטי אייג’ינג, שמטרתה שיפור מראה קמטים, וכוללת מריחה יומיומית של קרם הגנה נגד קמטים הכולל מקדם הגנה, יכולה לעשות פלאים לנראות ובריאות העור.

ישנם מגוון מוצרים המציעים קרם יום נגד קמטים המספק הגנה, ערכת קיץ הכוללת את כל המוצרים המתאימים לטיפוח העור בעונה החמה וגם מארז נסיעות – בקליק

 

 

 

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם